Земјотрес ја погоди Албанија

Епицентарот бил на 94 километри јужно од Елбасан, на длабочина од 14 километри.

Ударот се случил во 20 часот и 59 минути.

Нема извештаи за евентуална штета или жртви.

Претходна вестПолицајците од Неготино за првпат посетени од министер: Тошковски во работна посета и на Кавадарци
Следна вестХакирани сме од злонамерни поединци, велат од Алијанса за Албанците