Жан Митрев повикан на распит во Обвинителството

На распит во Основното јавно обвинителство денеска во Скопје е повикан доктор Жан Митрев. Од Обвинителство, за МИА потврдуваат, дека познатиот хирург е повикан на распит за определени околности во врска со предмет оформен по допрен глас во ОЈО Скопје.

Обвинителството на 18 јули годинава, по допрен глас оформи предмет, откако ИРЛ објави истражување за работата на клиничката болница „Жан Митрев“ и доктор Жан Митрев во врска со лекувањето на ковид пациенти.