Жена прегазена во центарот на Скопје

Во центарот на Скопје вчера попладне се случила сообраќајна незгода во која со повреди се здобила жена. Таа била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување помош.

Според првичните информации мотоцикл удрил во жената пешак.

Претходна вестЛазаров ги собра репрезентативците, има мали промени
Следна вестИстражување: Владата и општините скратиле 220 милиони евра од проекти за граѓаните во кризната 2022 година