11 мигранти од Непал сакале илегално да влезат од Македонија во Грција

Фатени мигранти кои се обиделе илегално да излезат во Македонија. Имено, синоќа во 22.50 часот, полициски службеници од полициската станица за гранични проверки и граничен надзор Богородица при Регионалниот центар за гранични работи Југ, затекнале 11 лица државјани на Непал при обид за илегално преминување на државната граница од Македонија во Република Грција.

Лицата се приведени во Полициската станица за гранични проверки и граничен надзор Богородица, известен е дежурен судија од Основен суд Гевгелија. По негови насоки ним им се дадени решенија за напуштање на територијата на државата.

Претходна вестЛевица: Изборниот систем е лош, за еден пратеник ни беа потребни 11.000 гласови, а на ДПМНЕ или ДУИ им требаа нешто над 7000 гласови
Следна вестВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ продолжуваат со разговорите за нова влада, Меџити најавува парламентарно мнозинство од над 75 пратеници