Милионска кражба во РЕК Битола–полицијата гони двајца битолчани

Полицијата поднесе кривична пријава против две лица поради тешка кражба во РЕК Битола.

Од МВР информираат дека кражбата се случила пред два месеца, а осомничени се 26 и 63-годишник од Битола.

– На 18 март пријавените ја скинале оградата на главниот транспортен систем во РЕК Битола и одзеле предмети во вредност од 1.268.068 денари, велат од МВР.

Претходна вестПриведен скопјанец, во стан во Струга ја истепал сопругата
Следна вестАдеми му донесе триумф на Пекинг Гуоан (ВИДЕО)