Се заканувал со пиштол на паркинг во Скопје

На 09.05.2023 во 18.00 часот во СВР Скопје, К.К.(40) пријавил дека околу 16.00 часот на паркинг простор на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, по претходна расправија, едно лице му се заканувало со пиштол, информира МВР.

Во врска со настанот во полициска станица бил извршен службен разговор со едно лице

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестУапсен 18-годишен ученик во Сомбор, се заканувал со оружје
Следна вестКалин Ивановски се пласира во осминафиналето на турнирот во Коршумлиска бања