Од денеска до недела пчеларски саем на плоштад „Македонија”

„Вториот пчеларски саем на Македонија” ќе се одржи од денеска до недела на централниот плоштад во Скопје.

Главен покровител и домаќин на овој саем е Град Скопје, а организатор е Пчеларската федерација на Македонија.

На поставените штандови на плоштадот „Македонија”, информираат организаторите, ќе бидат изложени мед и пчелни производи од цела држава, како и пчеларска опрема.

Претходна вест„Градски паркинг“ жнее пари со „пајаците“, а што сее?
Следна вестТри години од мандатот на Шилегов: Неизградениот тунел под Кале е најубав неизграден тунел во светот