Се судрија „пунто“ и „опел“, прегазен пешак во Скопје

Вчера се случила сообраќајка во скопската населба Ченто во Скопје. Во сообраќајката се  судриле  „пунто“ и „опел“, при што биле прегазен и пешак.

– Вчера, во 21.20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје се случила сообраќајна несреќа, во која учествувале патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н. Ј. (27) од Скопје, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П. Ј. (44) од Скопје, и пешакот А. Д. (38) од Скопје. Во несреќата тешки телесни повреди добил А. Д., констатирани во Комплексот клиники ‘Мајка Тереза, велат од МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Претходна вестГеоргиев најавува дека само МИА ќе ги снима седниците на Судскиот совет
Следна вестЛевица бара подигање на споменик за загинатите во терористичкиот напад во Диво Насеље