Со мотоцикл се забил во метален столб на булеварот 8 Септември

Синоќа по полноќ на скопскиот булевар „8 Септеври“ мотоцикл „дукати“, управуван од 43-годишниот скопјанец Р.А., изгубил контрола и удрил во метален столб.

По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тeшки повреди.

Увид на местото на незгодата извршила полициска екипа и се работи на расчистување на настанот

Претходна вестПукање на Пластичарска, ранет сопственик на дуќан
Следна вестХакирана и веб-страницата на Министерството за образование