Сончево време со температура до 17 степени

Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност и претежно тивко. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени, јавуваат од УХМР.

Во Скопје сончево и тивко. Максималната температура ќе достигне 15 степени.

Во текот на ноќта времето беше ведро. Изутринава е сончево, на повисоките места дува слаб ветер од северен правец.

Претходна вестДаштевски: За време на предизборниот молк за претседателските избори ќе мора да прекине кампањата за парламентарните
Следна вестЗа една недела бројот на заразени со голема кашлица се зголемил за 21 отсто, велат од ИЈЗ