Уапсени тројца скопјани

Синоќа во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Аеродром ги лишиле од слобода П.К.(20), С.Н.(20) и А.С.(19), сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, соопштија денеска од МВР, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестКазнети 224 возачи во Скопје
Следна вестВо ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 52 пациенти