Загина велосипедистка во Прилеп, во неа удрил автомобил

Четириесет и двегодишна жена загина во сообраќајна несреќа во Прилеп, кога додека управувала велосипед во неа удрил автомобил. Несреќата се случила синоќа на улицата „Александар Македонски“.

-Патничко возило „фолксваген“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(54) од с.Славеј, прилепско, удрил во велосипед управуван од А.Ц.(42) од Прилеп, велат од МВР.

Од здобиените повреди жената починала на лице место, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата било дадено на обдукција.

Претходна вестОхридскиот градоначалник Пецаков реагира: Ова на Охрид шо му го прајте немат смисла..
Следна вестДИЦ: Тестови не се пробиени туку споделувани во вибер-групи откако почна испитот