Автомобил удрил во велосипедист на „Партизанска“

Утрово се случила сообраќајна незгода на крстосницата кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“, во центарот на Скопје.

Според информациите, автомобил марка „Мерцедес“ удрил во велосипедист.

На местото на несреќата се врши увид, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Претходна вестДЗР: Искористеноста на националниот портал за е-услуги од страна на граѓаните е на ниско ниво
Следна вестМе радува вистинското пријателство, а ме нервира нехигиената