Ги заклучиле децата во автомобил па отишле да се коцкаат

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Р.(42) и Е.Р.(27), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

– На 27.04.2024, пријавените додека биле во казино, подолг период ги оставиле своите малолетни деца заклучени во патничко возило на паркинг простор, информираат од МВР.

Претходна вестМОН: Средните училишта подготвени за утрешно спроведување на државната матура
Следна вестСончево и топло со мала до умерена облачност