Имигрант во Шведска избодел девојка

Имигрант од Северна Африка кој пред една година излегол од затвор со нож нападнал десетгодишно девојче во шведскиот град Гетеборг. Тој ја прободел девојката во вратот и стомакот додека извикувал „Алаху акбар“.

Случајни минувачи кои се нашле на улица го совладале напаѓачот кој бил уапсен, а девојката во критична состојба е префрлена во болница, пренесува „Франце нјуз 24“.

Медиумите јавуваат дека се работи за триесет и петгодишниот Милад Салари.

Претходна вестГрад Скопје со кривични пријави против четири лица, одобриле исплата на 75.000 евра за портал кој не профункционирал
Следна вестПронајден кокаин во тетовско возило, едно лице приведено