Ограбена црква во Куманово

Две лица ограбиле црква во Куманово.

-На 08.05.2023 во 14.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода О.И.(29) и Д.Д.(31), двајцата од Куманово. Тие се сомничат дека со употреба на сила влегле во црква во Куманово и одзеле пари.

О.И. и Д.Д. биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Претходна вестСудење за родилката од Дебар: Веапоска и медицинска сеста со различни изјави
Следна вестНа Пендиков утре со највисоки почести ќе му биде врачено бугарското државјанство