Пациент нападнал друг пациент во психијатриската болница во Демир Хисар

На 11.05.2023 во ОВР Демир Хисар било пријавено дека во Психијатриска болница во Демир Хисар пациентот М.Т.(31) од Охрид физички го нападнал пациентот С.Ш.(27) од Охрид.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од МВР.

Претходна вестЌе се подобрува сообраќајниот пристап на граничниот премин Табановце
Следна вестУапсен прилепчанец, полицијата пронашла пиштол во неговиот дом