Штипска „Хонда“ излета од коловозот и заврши на покрив на куќа

На покрив на куќа завршило возилото „Хонда“ откако излетало од коловозот рано утрово во Штип, соопшти полицијата.

МВР информира дека рано утрото пред 2 часот во штипската полиција е пријавено дека возило Хонда со штипски регистерски таблички излетало од коловозот, делумно се превртело и завршило врз покривот на куќата покрај улицата „Стојан Рибата“ во Штип.

– Возилото го управувал Т.Р., 39-годишен возач од Штип, кој излегол без повреди. Нема други повредени, бидејќи во тој момент во објектот немало луѓе, соопштуваат од СВР Штип.

Порталот mms.mk објави дека е направена мала материјална штета на објектот. Возачот и сопственикот се договориле за надомест на штетата.

Претходна вестЗапленети 4,8 килограми злато вредни 330.000 евра при влез на ГП Богородица
Следна вестСкопското обвинителство прибавува и анализира докази за Палевски, истрагата за останатите петмина осомничени во завршна фаза