Облачно со локални врнежи од дожд

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, особено претпладне, а во попладневните часови облачноста ќе се намали.

Ќе дува слаб до умерен, наместа долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Утринските температури се движат од минус 2 до 6, додека максималните дневни соодветно ќе бидат во интервалот меѓу 5 и 15 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денска претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната темература ќе достигне до 13 степени.

Претходна вестГо боделе со нож, го удирале со пиштол, ќе одговараат за насилство
Следна вестЛукаревска планира да се кандидира за претседател на државата, но…